Jak oszczędzamy?

cze 18

Jak oszczędzamy?

Bank jest od zawsze miejscem, gdzie lokujemy nasze pieniądze niekiedy oszczędności, dosyć często licząc na ewentualny zysk czy korzyści wynikające z tego tytułu, jednak czy rzeczywiście jest to możliwe? Oczywiście jak najbardziej, każdy kapitał czy wolne środki finansowe które możemy wykorzystać na taki cel, powinny zostać odpowiednio zainwestowane, nie warto by znajdowały się na nieoprocentowanym koncie bankowym. Lokaty oraz rachunki inwestorskie także oszczędnościowe, to tylko niektóre z pozycji jakie obecnie w ramach banków mamy do dyspozycji, choć także dostępne są fundusze jakich popularność cały czas wzrasta. Czy inwestowanie w banku to dobra alternatywa? Jak najbardziej tak, choć istnieje wiele dużo ciekawszych opcji, w zakresie uzyskania znacznie większej stopy zwrotu, lecz samodzielne inwestowanie pieniędzy w taki właśnie sposób, obarczone jest dużym ryzykiem. Zaufanie jakim darzymy banki oraz pewna świadomość bezpiecznego lokowania tam pieniędzy, są jednymi z głównych argumentów przemawiających na ich korzyść, co chyba akurat nie stanowi żadnego zaskoczenia.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Sposób na oszczędności

kwi 26

Sposób na oszczędności

Oszczędzanie poprzez inwestowanie, czy taki schemat działania jest w ogóle możliwy do zrealizowania? Oczywiście jak najbardziej i zresztą dosyć często w ostatnim czasie spotykane, wielu inwestorów zaciska pasa dla pozyskania chociażby większego kapitału, jaki jest im na swój sposób niezbędny. Niestety na temat takiego rozwiązania z wielu powodów nie mówi się za wiele, powodem jest świadomość tego, iż istnieje wiele źródeł oraz możliwości finansowania naszej inwestycji, choć niejednokrotnie wcale nie opłacalnych. Jest to podstawowy błąd jaki popełniają zwłaszcza niedoświadczeni inwestorzy, a takich na giełdzie czy innych rynkach inwestycyjnych wcale nie brakuje. Obracanie nie swoim kapitałem jest najgorszym rozwiązaniem na jakie może zdecydować się ktoś, kto podejmuje takie ryzyko, prowadzi to niestety do utraty pieniędzy a potem do poważniejszych z tego tytułu pieniędzy, nie mówiąc już o zaufaniu jakim każdy inwestor powinien się cieszyć. Uwierz, iż poprzez oszczędzanie możesz nie tylko uzyskać środki finansowe na konkretny co do tego cel, istnieje bowiem opcja uzyskania całkiem przyzwoitej stopy zwrotu, jeżeli zainwestujesz posiadany przez ciebie kapitał.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Poziom zadłużenia

mar 26

Poziom zadłużenia

Ekonomiści w naszym kraju alarmują, zadłużamy się nie tylko nader często lecz na dużo większe kwoty, niż dotychczas to miało miejsce. Oczywiście nie jest to dobra informacja, wręcz przeciwnie, choć zrozumiałe jest, iż nie wolno wszystkich przypadków generalizować w ten sam sposób, bardzo ważne jest uświadomienie sobie jednak aktu, iż wiele osób nie posiada świadomości tego że nie będzie w stanie spłacić swoich zobowiązań. Świadczy o tym ilość spraw prowadzonych przez firmy windykacyjne, co dokładnie obrazuje jak wiele osób oraz podmiotów przeceniło swoje możliwości finansowe. Niestety nic nie wskazuje również na to by sytuacja ta miała się w jakikolwiek sposób unormować, pomimo akcji profilaktycznych oraz promowania bardziej oszczędnego zachowania finansowego, wielu z nas dalej żyje i funkcjonuje ponad pewien stan. Nie potrafimy panować nad wydatkami, kosztami a co najciekawsze w tym wszystkim, systematycznie zwiększamy je bez analizowania czy rzeczywiście są nam na ten czas one niezbędne do egzystencji czy optymalnego działania.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Stagnacja inwestorska, czyli kiedy się takowa pojawia

lis 26

Stagnacja inwestorska, czyli kiedy się takowa pojawia

Stagnacja inwestorska, to nie tylko wstrzymanie się z obracanym przez nas kapitałem jednocześnie nie generowania z tego tytułu odpowiednich profitów. Oczywiście pojawia się wtedy gdy nasza sytuacja finansowa lub rynkowa nie pozwala na realizację podstawowych założeń a więc inwestowania bezpiecznie pieniędzy, w celu osiągnięcia zysku. Zapewne wielu inwestorów miało już okazję poznać to na własnej wręcz skórze, choć często uważa się, iż w takim momencie wkroczenie do przysłowiowej gry, może okazać się nader korzystnym rozwiązaniem. Niekiedy wstrzymanie się z prowadzeniem jakichkolwiek ruchów inwestycyjnych, ma na celu pozyskanie większego kapitału, przeanalizowanie szansy na uzyskanie interesującej nas stopy zwrotu, czy oszacowanie sensu dokonywania takiej inwestycji. Jednym słowem stagnacja inwestorska wcale nie oznacza, całkowicie zaprzestania obrotu finansowego jaki dotychczas prowadziliśmy, niekiedy może okazać się całkiem trafnym posunięciem, jakie niesie za sobą pewne korzyści i z czego bez wątpienia warto skorzystać.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Kryzys finansowy, czy taki rzeczywiście może nadejść?

lis 26

Kryzys finansowy, czy taki rzeczywiście może nadejść?

Czy rzeczywiście może nas dopaść kryzys finansowy? Jak najbardziej tak, i temat ten jest ważny zarówno dla nas jako osób dysponujących budżetem domowym jak i tych, które prowadzą jakąkolwiek firmę. Oczywiście zachowanie stabilizacji w tym zakresie, wiąże się z systematycznym ocenianiem wszystkich kosztów i wydatków, jakie w danym okresie generuje każdy z nas, lub wspomniana działalność. Kryzys finansowy jaki dotyka coraz większą rzeszę osób oraz podmiotów, nawet tych o uznanej pozycji na rynku, wynika przede wszystkim z przecenienia swoich możliwości, niekiedy złych i nieprzemyślanych inwestycji. Dlatego działając w sposób rozważny, ostrożny a przy tym oszczędny, systematycznie kalkulując swoje wydatki, jednocześnie mając świadomość iż nie generujemy dodatkowych kosztów, nie musimy się jego obawiać. Dobrym rozwiązaniem jest bez wątpienia dbanie o kondycję finansową, korzystanie z usług doradców a nawet wdrożenie bardziej oszczędnego trybu życia, co nie jest wcale czymś trudnym, lecz wymaga od nas podjęcia w tym zakresie określonych kroków.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Czy potrafisz wyeliminować zbędne wydatki?

wrz 26

Czy potrafisz wyeliminować zbędne wydatki?

Czy potrafisz wyeliminować zbędne wydatki a co za tym idzie piastować bardziej oszczędny tryb życia w aspekcie czysto finansowym? Jeżeli nie, to wiedz iż najwyższa pora zastanowić się nad taką alternatywą, jednocześnie zdać sobie sprawę, iż konsumpcja finansowa nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Obecnie znacznie więcej wydajemy niż zarabiamy, wiele osób nie zdaje sobie z tego faktu sprawę, przeprowadzenie najprostszego bilansu pozwala właśnie na wyciągnięcie takich wniosków. Eliminowanie zbędnych wydatków, to rezygnowanie z tego co zupełnie jest nam niepotrzebne do życia, ewentualnie nieprzydatne w aspekcie prowadzonej przez nas firmy, działalności czy jakichkolwiek inwestycji. Oczywiście chodzi tutaj nie tylko o przyjemności, lecz przede wszystkim dobra materialne jakie nie spełniają swojej zasadniczej roli, mianowicie nie są do niczego wykorzystywane. Nie zawsze także zastępowanie tego co doskonale działa, czymś w zupełnie nowej odsłonie, jest nam zupełnie potrzebne, choć leży w naszej naturze generowanie z tego tytułu niepotrzebnych wręcz zbędnych wydatków.

 

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .